Telefon Komórkowy

Jak wybrać telefon dla seniora, a jak dla dziecka?

Najlepszy telefon Samsung – TOP5 na 2022 rok

Samsung oferuje całe spektrum smartfonów, od budżetowców w przystępnych cenach, po drogie flagowce. A które z nich są najlepsze? Oto 5 modeli, które polecamy na kwiecień 2022.

Samsung to największy producent smartfonów na świecie, który oferuje zarówno budżetowe urządzenia w przystępnej cenie, jak i kosztujące 6 i więcej tysięcy złotych modele premium. Spośród nich tym razem wybieraliśmy i wytypowaliśmy urządzenia do naszego TOP5. Jedno z nich otrzymało również dodatkowe wyróżnienie w postaci „Wybór Redakcji”.

Jak wybieraliśmy?

Najlepsze smartfony na ogół również najwięcej kosztują. Z tego powodu w naszym zestawieniu polecanych smartfonów Samsunga, w którym nie określiliśmy żadnych widełek cenowych, znalazły się przede wszystkim wybrane modele flagowe. W TOP5 znalazło się również miejsce dla jednego "składaka", a także jednego urządzenia ze średniej półki cenowej.

Wybierając telefony marki Samsung do naszego zestawienia, uwzględnialiśmy ich aktualną dostępność w polskich sklepach. Z nich również pochodzą ceny, które prezentują podlinkowane do każdego modelu strony z serwisu Ceneo.pl. Jeden ze smartfonów uznaliśmy za najlepszy z tej gromadki i daliśmy mu tytuł „Wybór Redakcji”.

Najważniejsze kryteria, którymi się kierowaliśmy przy wyborze smartfonów do niniejszego rankingu, to wyposażenie poszczególnych modeli oraz ich funkcjonalność. Tym razem nie kierowaliśmy się ceną, choć patrzyliśmy na opłacalność danego zakupu, jednak w kontekście tego, co dane urządzenie oferuje. Poszczególne modele ułożyliśmy alfabetycznie, oczywiście oprócz opisanego na ostatniej stronie „Wyboru Redakcji”.

Zgodnie z naszą tradycją, zaczynamy jednak od ankiety. Zachęcamy wszystkich do głosowania na najlepszy Waszym zdaniem telefon marki Samsung spośród naszych propozycji. Czekamy również na Wasze własne sugestie – wpisujcie je w komentarzach.

Google News Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na

Źródło zdjęć: Shutterstock, Telepolis, materiały prasowe

Jaki telefon Samsung kupić? TOP 10 najlepszych modeli na luty 2021

Chcesz kupić nowy smartfon marki Samsung i nie wiesz, który model wybrać? Specjalnie dla Ciebie wybraliśmy 10 najlepszych urządzeń tego producenta, by pomóc Ci w tym trudnym wyborze.

Samsung to największy producent smartfonów na świecie, o czym świadczą opublikowane do tej pory statystyki dotyczące globalnego rynku tych urządzeń w 2020 roku. Choć Koreańczycy czują na plecach oddech konkurentów, szczególnie z Chin, ciągle wydają nowe produkty, wśród których znajdują się zarówno tanie budżetowce, jak i produkty z najwyższych półek cenowych, pełne najnowszych rozwiązań technicznych.

W bogatej ofercie smartfonów Samsunga można się zgubić, dlatego wybraliśmy 10 urządzeń, które naszym zdaniem zasługują na największą uwagę i są warte polecenia. Wybrany sprzęt podzieliliśmy na cztery grupy, w każdej kładąc nacisk na inną cechę.

Jakie smartfony wybraliśmy?

Zaczynamy od niedrogich smartfonów z wydajnymi bateriami, dzięki czemu wytrzymują z dala od ładowarki dłużej od innych telefonów. Potem są atrakcyjne cenowo smartfony obsługujące sieci 5G. W tej grupie nie mogło zabraknąć najlepszego telefonu 2020 roku (zdaniem redakcji i Czytelników TELEPOLIS.PL). Dalej flagowe smartfony, które da się obsługiwać rysikiem S Pen. To niewielkie urządzenie potrafi wynieść wygodę pracy z "Galaktyką" na zupełnie nowy poziom, nieosiągalny przez konkurentów. A kończymy urządzeniami jeszcze droższymi, czyli "składakami" ze zginanym wyświetlaczem.

Pod uwagę wzięliśmy wyłącznie smartfony dostępne w Polsce w ramach oficjalnej dystrybucji. W ramach poszczególnych kategorii posegregowaliśmy je cenowo, od najtańszych do najdroższych. A które z tych urządzeń jest numerem jeden? Odpowiedź na to pytanie pozostawiamy Wam, drodzy Czytelnicy. Wystarczy oddać głos w zamieszczonej poniżej i powtórzonej na końcu ankiecie. W niej poszczególne modele ułożyliśmy alfabetycznie.

Ankieta Jaki jest najlepszy smartfon marki Samsung? (luty 2021) Samsung Galaxy A42 5G 3% Samsung Galaxy A51 5G 6% Samsung Galaxy M21 9% Samsung Galaxy M51 15% Samsung Galaxy Note10+ 8% Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G 9% Samsung Galaxy S20 FE 5G 23% Samsung Galaxy S21 Ultra 5G 22% Samsung Galaxy Z Flip 5G 1% Samsung Galaxy Z Fold2 5G 3% Wszystkich głosujących: 1722 Źródło ankiety: Jaki telefon Samsung kupić? TOP 10 najlepszych modeli na luty 2021

Google News Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na

Jak wybrać telefon dla seniora, a jak dla dziecka?

Jeśli jesteś biznesmenem czy osobą zapracowaną i cenisz sobie zarówno wszechstronność, jak i wygodę, Samsung ma w ofercie również coś dla Ciebie. To Galaxy Z Fold2 5G, który posiada składany wyświetlacz. Po złożeniu jest telefonem, rozłożony – staje się tabletem, który ma aż 7,6 cala, co znacznie ułatwia robienie kilku ważnych rzeczy jednocześnie.

Nowoczesna konstrukcja zawiasu Galaxy Z Fold2 5G o swobodnym stopniu otwarcia zapewnia doskonałą płynność podczas składania. Zawias Hideaway to najbardziej zaawansowany mechanizm w technologii składanych smartfonów Samsung. Składanie, rozkładanie, tryb Flex – wszystko opiera się na technologii CAM, która umożliwia blokowanie ekranu pod różnymi kątami. Tryb Flex pozwala złożyć Galaxy Z Fold2 5G pod kątem* i trzymać go w dowolny sposób – lub w ogóle go nie trzymać. Tryb Flex umożliwi Ci korzystanie z telefonu niezależnie od tego, czy będzie on zamknięty, otwarty czy uchylony niczym książka. Połóż go na płaskiej powierzchni i otwórz tak, jak otwiera się laptopa – w takim ułożeniu możesz na przykład prowadzić wideorozmowę Google Duo** bez konieczności trzymania telefonu w ręce. Możesz też postawić telefon niczym namiot, zawiasem do góry, żeby wygodnie oglądać ulubiony program. Interfejs aplikacji dopasowuje się w zależności od tego, jak otwarty jest Galaxy Z Fold2 5G.

Tryb Flex zmienia też sposób robienia zdjęć i kręcenia filmów – w połączeniu z automatycznym kadrowaniem pozwala Ci nagrywać wideoblogi bez użycia rąk, z zachowaniem jakości i ostrości nagrania. Możesz robić zdjęcia i kręcić filmy pod kątami, których większość smartfonów nie obsługuje bez dodatkowego sprzętu typu statyw*. Galaxy Z Fold2 wychodzi naprzeciw wszystkim tym, którzy chcą skutecznie wykorzystać potencjał wielozadaniowości. Dzięki udoskonalonemu układowi okienek i funkcji App Continuity możesz teraz jednocześnie używać dwóch aplikacji na ekranie zewnętrznym, przenieść je na ekran główny, otworzyć trzecią aplikację na podzielonym ekranie, a następnie dotknąć wybranego ekranu, by pracować bądź grać tam, gdzie chcesz. To się nazywa nowy poziom wielozadaniowości!

Wasielewski Konrad

LEAVE A REVIEW