Kamera

Huawei wprowadza na rynek nową, inteligentną wagę – Smart Body Fat Scale 3. Cena jest zaskakująco niska

 Huawei ma bardzo rozbudowany ekosystem produktów. W jego skład wchodzą nie tylko smartfony, tablety, laptopy i wearables, ale też słuchawki bezprzewodowe, głośniki i inteligentne wagi. Teraz oferta tych ostatnich wzbogaciła się o najnowszy model, Huawei Scale 3.

 Bardzo możliwe, że słyszeliście o inteligentnej wadze Huawei, ponieważ w Polsce od dłuższego czasu jest dostępna jedna z nich, Huawei Smart Scale – w oficjalnej polskiej dystrybucji możecie ją kupić za 129 złotych. Mimo że ma ona na karku już ponad trzy lata, wciąż może w zupełności wystarczać większości użytkowników.

 Oto nowa waga Huawei Smart Body Fat Scale 3

 Huawei Smart Scale nie jest jednak jedyną inteligentną wagą w ofercie Huawei. Producent ma ich w swoim portfolio więcej (m.in. Huawei Smart Body Fat Scale 2 Pro), a teraz dołączyła do niego kolejna Huawei Smart Body Fat Scale 3.

 Waga jest biała (nie ma innej wersji kolorystycznej), a na jej górnym panelu umieszczono cztery srebrne koła, które mają za zadanie pomóc w analizie składu ciała użytkownika. Ponadto jest tam też wyświetlacz LCD (Huawei nie podaje jego parametrów), który jest niewidoczny, jeśli urządzenie nie jest używane.

 Waga nie będzie więc zwracać na siebie większej uwagi, ale to chyba dobrze, w końcu nie jest to urządzenie, które ma zdobić wnętrze. Ważniejsze są jej możliwości, a tych jest całkiem sporo.

 Specyfikacja Huawei Smart Body Fat Scale 3

 Huawei podaje, że waga jest w stanie ujawnić aż 14 różnych informacji o ciele użytkownika, w tym wagę, BMI, procent zawartości tkanki tłuszczowej, masę mięśni szkieletowych, stan nawodnienia organizmu, zawartość protein i minerałów w kościach oraz wiek i typ ciała. Ponadto może też zmierzyć puls.

 Wszystkie informacje zbierane są w dedykowanej aplikacji (w Polsce nosi ona nazwę Zdrowie) i wyświetlane w przystępny oraz zrozumiały dla użytkownika sposób. Ponadto są one też analizowane przez algorytmy, dzięki czemu od razu dowie się on, jeśli któryś z parametrów będzie odbiegał od normy.

 Co więcej, użytkownik będzie miał też dostęp do ponad 200 planów treningowych, mających mu pomóc zredukować zawartość tłuszczu i zwiększyć masę mięśniową.

 Specyfikacja Huawei Smart Body Fat Scale 3 obejmuje także moduły Bluetooth 5.0 i WiFi 802.11 b/g/n 2,4 GHz. Dzięki temu ostatniemu użytkownik nie musi otwierać aplikacji podczas stawania na wadze dane zostaną automatycznie zsynchronizowane z chmurą i dołączone do odpowiedniego konta. Z urządzenia może bowiem korzystać więcej osób, a każda z nich zostanie inteligentnie rozpoznana.

 Cena Huawei Smart Body Fat Scale 3

 Cena Huawei Smart Body Fat Scale 3 została ustalona w Chinach na zaledwie 169 juanów, co jest równowartością ~100 złotych. Nie wiadomo, czy waga będzie dostępna też poza ojczyzną Huawei, ale nawet w wyższej cenie z pewnością byłaby dla klientów ciekawą propozycją.

 

Wasielewski Konrad

LEAVE A REVIEW